Málnás-csokis mousse torta
Név- és születésnapra készítettem. (Sajnos 28 cm tortaformám van, így nem lett elég magas :)) Kicsit időigényes, de megéri. Érdemes egy nappal fogyasztás előtt elkészíteni, hogy alaposan lehűljön. Isteni lett és el is elfogyott.
Málnás-csokis mousse torta
Név- és születésnapra készítettem. (Sajnos 28 cm tortaformám van, így nem lett elég magas :)) Kicsit időigényes, de megéri. Érdemes egy nappal fogyasztás előtt elkészíteni, hogy alaposan lehűljön. Isteni lett és el is elfogyott.
Elkészítés
- 1
A browniehoz a csokit és a vajat gőz fölött megolvasztjuk. A tojásokat a cukorral fehéredésig keverjük. Hozzáadjuk a lisztet és a kakaót, végül az olvasztott csokit. Sütőpapírral bélelt tortaformába öntjük és előmelegített sütőben 180 C fokon 20 percig sütjük.
- 2
A fehér csokis mousse-hoz a csokit és a tejszínt gőz fölött megolvasztjuk, majd hozzákeverjük a tojássárgáját.
- 3
A cukrászhabot keményre verjük és belecsurgatjuk az olvasztott csokit. Ezután a zselatint is hozzákeverjük, majd a málnát (én mirelitet használtam) is beletesszük. A kissé kihűlt tortaalapra kenjük és a hűtőbe tesszük hűlni.
- 4
Közben elkészítjük a málnazselét. Ehhez a málnát (mirelit) a cukorral és a vízzel összeforraljuk, majd belekeverjük a zselatint. Kicsit állni hagyjuk, majd a lehűlt krém tetejére kenjük és visszatesszük hűlni.
- 5
A tejcsokis mousse-hoz a csokit a tejszínnel gőz fölött felolvasztjuk, majd belekeverjük a tojássárgáját. A cukrászhabból kemény habot verünk és belecsurgatjuk az olvasztott csokit. Elkeverjük és a zselatint is hozzáadjuk. A málnazselé tetejére kenjük és mehet vissza a hűtőbe.
- 6
Végül a csokizseléhez a tejcsokit a tejszínnel összemelegítjük, majd belekeverjük a zselatint. Az alaposan lehűlt torta tetejére öntjük, hogy mindenhol betakarja. Legalább 2-3 óra hűtés után már lehet is fogyasztani!
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek




Szöveges kommentek