Baconos és virslis, sajtos kiflik

Úgy sütöttem volna valami finomat kelt tésztából. Kimentem a konyhába és az izlésemre hagyatkozva nekiálltam. Nagyon szuper lett a végeredmény.
Baconos és virslis, sajtos kiflik
Úgy sütöttem volna valami finomat kelt tésztából. Kimentem a konyhába és az izlésemre hagyatkozva nekiálltam. Nagyon szuper lett a végeredmény.
Elkészítés
- 1
A langyos vízbe beletesszük a cukrot és az élesztőt.
- 2
Egy tálba kimérjük a liszteket és a fűszerekből szórunk hozzá. A száraz anyagokat keverjük össze és öntsük hozzá a felfuttatot élesztőt meg a kevéske olajat. Dagasszuk ki géppel vagy kézzel a tésztánkat. Konyharuhával letakarva kelesszük 45 percig.
- 3
A megkelt tésztát 3 részre osszuk. A tésztát kerekre nyújtsuk ki és 8 db háromszögre vágjuk szét. Így kb. 24 db jön ki ebből a mennyiségből.
- 4
A tésztát megszórjuk a bacon kockákkal és a szélesebb végétől kezdve feltekerjük és kiflit formázunk. A többi tésztát virslivel és vagy sajttal töltve feltekerjük. A tojással lekenjük és szezámmaggal megszórjuk. Előmelegített sütőben 180 C fokon kb. 15-20 percig sütjük. Jó étvágyat hozzá.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek



Szöveges kommentek