Banánmuffin

Ezt a receptet a neten találtam, és azonnal tudtam, hogy meg kell csinálnom. Palacsinta formában már készítettem, nagyon finom volt, de most így is megpróbáltam :)
Banánmuffin
Ezt a receptet a neten találtam, és azonnal tudtam, hogy meg kell csinálnom. Palacsinta formában már készítettem, nagyon finom volt, de most így is megpróbáltam :)
Elkészítés
- 1
Melegítsük elő a sütőt 180 C fokra.
- 2
Egy villával vagy mixerrel pépesítsük a banánokat, majd adjuk hozzá a felvert tojásokat. A muffin formát olajozzuk ki, tegyük bele a gyümölcsöket, és öntsük rá a banános masszát.
- 3
Ha szeretjük a fahéjat, szórhatunk rá egy keveset. 10-12 perc alatt süssük meg. Hát ez a 10-12 perc nem jött be, én 15 percig sütöttem, de 20 percet is elviselt volna. Ennek ellenére nagyon finom lett, érdemes kipróbálni.
- 4
A fotókon jól látszik, hogy valószínűleg a muffin sütőforma minősége is nagyon befolyásolja a végeredményt. Az egyik forma kicsit vékonyabb volt, a másik vastagabb. Úgy tűnik a vastagabb forma jobb hozzá. A vékonyabbik formában felpúposodott a muffin, mint egy vulkán, és kilőtte a nedvességet :)
Hasonló receptek
További ajánlott receptek







Szöveges kommentek