Házi sajtos kiflik🥐🥐🥐

#majus2027
Minden a megszokott módon indult, de a végeredmény tartogatott egy kis csavart. Pogácsa helyett kis kiflik kerültek a tepsire. Az eredmény így is puha, sajtos és gyorsan eltűnő finomság lett. Kívül szép aranybarna, belül puha és réteges. Egy tepsi, ami gyorsan elfogy. Szerencsére az ízük minden várakozást felülmúlt. Egy kis konyhai meglepetés, ami jól sült el.😉
Házi sajtos kiflik🥐🥐🥐
#majus2027
Minden a megszokott módon indult, de a végeredmény tartogatott egy kis csavart. Pogácsa helyett kis kiflik kerültek a tepsire. Az eredmény így is puha, sajtos és gyorsan eltűnő finomság lett. Kívül szép aranybarna, belül puha és réteges. Egy tepsi, ami gyorsan elfogy. Szerencsére az ízük minden várakozást felülmúlt. Egy kis konyhai meglepetés, ami jól sült el.😉
Elkészítés
- 1
Hozzávalók. Az élesztőt kevés cukros langyos tejben (2 dl) felfuttatjuk. A dagasztó tálba tesszük az átszitált lisztet, hozzáadjuk a tojást, a maradék cukrot, a sót, az olajat, a maradék langyos tejet és a felfuttatott élesztőt.
- 2
Az egészet elkezdjük dagasztani, akkor jó ha lágy tésztát kapunk. Egy kevés olajjal kikent tálba átrakjuk és letakarva meleg helyen a duplájára kelesztjük 40-50 perc.
- 3
A megkelt tésztát lisztezett felületre kiborítjuk, téglalap alakúra kinyújtjuk. Megkenjük az olvasztott vajjal és megszórjuk reszelt sajttal.
- 4
Mindkét oldalát behajtjuk vagy fel is tekerhetjük, mint a bejglit.
- 5
Letakarva 30 percig pihentetjük.
- 6
Utána megint kinyújtjuk, olvasztott vajjal lekenjük és reszelt sajttal megszórjuk. Most már csak bal felét a közepére hajtjuk, majd rá a jobb felét.
- 7
A tetejét is félig lekenjük a megmaradt vajjal és megszórjuk reszelt sajttal. A maradék tésztát ráhajtjuk.20 percig letakarva pihentetjük.
- 8
A tésztát négy felé vágjuk. Mindegyik tésztát egyesével kör alakúra nyújtjuk, 8 egyenlő cikkekre vágjuk. De aki egyszerűen akarja elkészíteni, akkor az egészet 2 cm vastagra kinyújtjuk, a tetejét bevagdossuk, majd pogácsaszaggatóval vagy kockákra vágjuk.
- 9
A szélesebb felénél kezdjük feltekerni. Sütőpapírral bélelt tepsibe rakjuk. A tetejét felvert tojással megkenjük és megszórjuk ízlés szerint szezámmaggal.
- 10
Előmelegített sütőben 200 fokon 20-25 percig sütjük, sütő függő.
- 11
Nagyon finom puha és réteges tésztát kapunk belőle. Másnap is puha marad, ha addig el nem fogy.
- 12
Levesek mellé, akár kirándulásra, uzsonnára vagy vacsorára is megfelel. Ajánlom az elkészítését, mert megéri!
- 13
Jó sütést kívánok hozzá! 🥰
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek










































Szöveges kommentek (2)