Öreglebbencs újragondolva

Gyerekkorom egyik kedvence.....én betűtésztából szoktam készíteni,családom imádja,nincs az a mennyiség ami el ne fogyna... :)
Öreglebbencs újragondolva
Gyerekkorom egyik kedvence.....én betűtésztából szoktam készíteni,családom imádja,nincs az a mennyiség ami el ne fogyna... :)
Elkészítés
- 1
Előkészítem a hozzávalókat: a hagymát kockákra vágom, a krumplit a képen látható módon elszeletelem, elkarikázom a virslit.
- 2
A hagymát kis étolajban üvegesre párolom,hozzáteszem a pirospaprikát,majd a krumplit. Kis vizet öntök alá,beleteszem a paradicsomot, fokhagymát, ételízesítőt, borsot, erős paprikát és közepes lángon kevergetve párolom,míg jó szaftos állagú nem lesz.
- 3
Felöntöm kb. 5-6 dl hideg vízzel, és míg fel nem forr, a betűtésztát csepp olajon megpirítom.
- 4
Mikor felforrt beleöntöm a pirított tésztát, és az elkarikázott virslit,jól átkeverem, és mostantól kezdve TILOS keverni. Ha nagyon elfövi a vizét akkor kis forró vízzel pótoljuk. Nagyon kicsi lángon 25-30 percig fedő alatt készre főzőm. Kicsit pihentetve, tálaljuk.
- 5
Jó étvágyat!
Hasonló receptek
További ajánlott receptek










Szöveges kommentek