Alma szörp

Férjem hozott haza 4 kg almát... :D A héten mindenbe almát tettem, főztem szinte. :D
Alma szörp
Férjem hozott haza 4 kg almát... :D A héten mindenbe almát tettem, főztem szinte. :D
Elkészítés
- 1
Az almákat feldaraboljuk és egy lábosba tesszük. Ráöntünk 2 dl vizet és hozzátesszük a fahéjat és szegfűszeget. 20 percig főzzük vagy addig amíg megpuhul az alma.
- 2
Kivesszük a fűszereket és botmixerrel összepürésítjük majd félretesszük. A következő a cukorszirup amit elkészítünk. Ehhez egy lábosba tesszük a cukrot és a maradék 5 dl vizet és felforraljuk míg a cukor teljesen el nem olvad.
- 3
Az almapürére öntjük a cukor szirupot, elkeverjük majd egy sűrű szűrőn átszűrjük az egészet. Az így kapott szörpöt üvegbe töltjük lezárjuk és hűvös helyen megvárjuk hogy lehűljön. Én 1/3-2/3 arányban szoktam a vízhez keverni, de ezt mindenki variálja úgy ahogy ízlik. :)
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek



Szöveges kommentek