Lasagne zöldségesen, ahogy én készítem 🍅🧄🧈🥧🧀

..tehettek nyugodtan több vöröshagymát, fokhagymát bele, de a Kislányunk nem rég kezdett el velünk enni, így a só, fokhagyma, stb kicsit visszafogottabb mennyiségben kerül az ételünkbe. Zöldségek terén sem kell visszafognotok magatokat, mehet bele bármi, amit szerettek, vagy ki is hagyhatjátok :)
Ez egy olyan lasagne recept, ami NEKÜNK bevált és NEKÜNK a legkedvesebb. :)
Lasagne zöldségesen, ahogy én készítem 🍅🧄🧈🥧🧀
..tehettek nyugodtan több vöröshagymát, fokhagymát bele, de a Kislányunk nem rég kezdett el velünk enni, így a só, fokhagyma, stb kicsit visszafogottabb mennyiségben kerül az ételünkbe. Zöldségek terén sem kell visszafognotok magatokat, mehet bele bármi, amit szerettek, vagy ki is hagyhatjátok :)
Ez egy olyan lasagne recept, ami NEKÜNK bevált és NEKÜNK a legkedvesebb. :)
Elkészítés
- 1
Én magam darálom a húst, mióta van húsdarálónk. Szoktam venni nagyobb adag húst, ledarálom és adagokban lefagyasztom. Engem megnyugtat, hogy tudom, hogy mit eszünk. :)
- 2
A v. hagymát és fokhagymát megpucoljuk, nagyobb darabokra vágjuk és beletesszük az aprítógépbe, ha kész olívaolajon és megsózva elkezdem üvegesíteni. (Ha az étolaj elfogy a párolás alatt, én nem még olajat adok hozzá, hanem csak kevés vizet és ha elfőtt, a hagyma puha, akkor jó).
- 3
Ha a hagyma megfelelő, mehet rá a darált hús.
- 4
Amíg a hús készül, a zöldségeket előkészítem. A sárgarépával kezdem, meghámozom, felkockázom, majd a zeller felét lereszelem a nagylyukú reszelőn.
- 5
Ha kész, hozzáadom a húshoz és félig lefedem, párolom tovább az egészet.
- 6
Ezután a padlizsánt és a hámozott paradicsomot felkockázom, ha kész a raguhoz adom és párolom 10 percig kb.
- 7
(Sajnos ez az utolsó kép, mert a Kislányom a lábam alatt követelte a figyelmemet 🥰) tehát most a paradicsompürét és a fűszereket hozzáadjuk, elkeverjük, majd kóstoljunk rá, hogy kell-e só, bármi. Lefedjük és minél tovább főzzük közepes fokozaton, annál jobb. De legalább 20-25 percet kell főzni, de én 40-50 percet szoktam, attól függ hogy van időm.
- 8
Ez alatt a besamelt is elkészítjük. A vajat elkezdjük felolvasztani, majd a lisztet pár percet kevergessük benne, ha lehet kézi habverővel, majd a tejet apránként hozzáadjuk és folyamatosan kevergessük, míg be nem sűrűsödik. Közben sózzuk és szerecsendióval ízesítsük.
- 9
Ha a ragu és a besamel is kész, elkezdhetjük összeállítani a lasagne-t.
- 10
Először kis bolognai ragu, majd kis besamel és úgy a tészta. Majd besamel, bolognai ragu, tészta. Majd megint besamel, bolognai, tészta. Addig ismételjük, míg a készlet tart :) de a teteje így záruljon: tészta besamel, ragu, besamel.
- 11
Ha kész, mehet az előmelegített sütőbe, 170 fokra 30-35 percre. Félidőben vagy 20 perc után tegyük rá a reszelt sajtot.
- 12
Ha kész ehetjük is. Én tejfölt szoktam még rátenni egy kanállal, meg zöld salátát szoktam hozzá enni. :)
Jó étvágyat!
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek














Szöveges kommentek