Elkészítés
- 1
A zselatint a vízben megduzzasztjuk 20 percig. A vizet és a cukrot forraljuk fel, lassú tűzön 5-7 percig főzzük (ne karamellizálódjon). A zselatint mikróban kb. 30mp alatt felolvasztjuk. A zselatint egy mélyebb tálba rakjuk. Mixerrel elkezdjük keverni, majd lassan öntve hozzáadjuk a cukros szirupot. Sűrű fehér masszát kell kapnunk. A véggén hozzáadjuk a tetszés szerinti színű ételfestéket vagy maradhat fehér is. Én 22x16 cm tepsit beleltem ki folpakkal, olajoztam ki majd öntöttem bele.
- 2
Olajos folpakkal fedjük szobahőmérsékleten hagyjuk 3 óán át. Majd késsel vágjuk fel és porcukor-keményítő keverékébe forgassuk.
Hasonló receptek
További ajánlott receptek
https://cookpad.wasmer.app/hu/receptek/15557771







Szöveges kommentek