
Kommentek
Sztrapacska másképp
Józsefné Éva Pordán @cook_6670975
Biztos, hogy nagyon finom így is, de én így még nem hallottam csinálni. Azt hiszem kifogom próbálni így is. Nincs egy hete, hogy én is csináltam és imádjuk.

Szangi75 @Szangi_75
Én is mindenhol csak nokedlitesztával láttam. Apu egyszer úgy csinálta, de sajnos nem ízlett 😁 Remélem ha kipróbáljátok, ez a verzió is izleni fog😊

Kati Miskolczi @cook_9574061
Elnézést, de ez nem sztrapacska. A sztapacska felvidéki étel, a zemplénben úgy is hívják, hogy "nyerskrumpli galuska". Azért, mert a sztrapacskához a krumplit nyersen kell lereszelni. Só, liszt, 1 db tojás. Nokedlinél kicsit sűrübb tésztát kel keverni. Forrásban lévő , sós vízbe kell nokedli szaggatóval kiszaggatni. Vajat pirítani. Amikor feljön a tészta a víz tetejére, még kb. 1 percig főzzük. Aki akarja forró vízzel leöblítheti. A forró vajra szedjük, jöhet rá a juhtúró- mi csak tehéntúróval csináljuk. Lehet ue. a tésztát párolt édeskáposztára, v. párolt savanyúkáposztára is tenni. A lényeg, hogy fűszeres és forró legyen.

Szangi75 @Szangi_75
Elnézést, de nekünk ez a sztrapacska. Már a nagyikám nagyanyja is így csinalta és mi csak így készítjük. Tudom, hogy a nokedlis változat hogy készül, de nem szeretjük.
Nem kötelező ezt a fajtát elkészíteni, ha nem tetszik a recept lapozzon tovább.
Nem kötelező ezt a fajtát elkészíteni, ha nem tetszik a recept lapozzon tovább.
Valus51 @cook19801987
Hát szerintem ez juhtúrós nudli. Mivel burgonyás tésztából készült,ez a gombóc alapanyaga is. Az igazi sztrapacskához nyers reszelt krumpli és liszt keverékből készítjük a nokedlit. A juhtúrós nudli is finom,de az nem sztrapacsk!

Szangi75 @Szangi_75
Hát nem tudom, a nudlinak más az íze és nem csak azért , mert a végén nem juhtúró kerül rá, abba kell tojás, ebbe nem. Nekem ez az igazi sztrapacska, mert ezen nőttem fel, a nokedlis nálam szóba sem jöhet. A receptet azért raktam fel, hátha valakinek ismerős, de recept nélkül nem tudja megcsinálni, pedig szeretné. Aki meg nem, az lapozzon tovább :D
toth marta @cook_6632399
Hát én a sztrapacskát nem így ismerem! Nyers krumplit lereszeljük és tojással sóval , liszttel összekeverjük majd deszkáról kanállal a vízbe szaggatjuk.Pirított hagymával összekeverem és kész! Persze,ki hogy szereti.

Szangi75 @Szangi_75
Így általában senki nem ismeri, de mivel a nagyi így csinálta, mi csak így szeretjük ;)
Kerti Törpe @cook_7350138
Szia Szangi, nincs itt egy kis tévedés? Ez lehet nudli, de nem sztrapacska, ami nyers reszelt krumpliból van. Ilyen krumplis tésztából készül pl. a szilvás gombóc (persze lehet héjában is főzni a krumplit), és ha marad tészta, akkor krumpli lángos, nudli, stb. Üdvözlettel: Mari

Szangi75 @Szangi_75
Szia Mari, nincs tévedés. Ahogy már előtted is leirtam, ez más, de mivel az én nagyikám igy csinálta és az ő nagyanyja is, mi így szeretjük. Akinek nem jön be, annak nem kell megcsinálnia, lapozzon tovább.
Üdvözlettel Szangi
Üdvözlettel Szangi
