Józsefné Éva Pordán
Józsefné Éva Pordán @cook_6670975
Biztos, hogy nagyon finom így is, de én így még nem hallottam csinálni. Azt hiszem kifogom próbálni így is. Nincs egy hete, hogy én is csináltam és imádjuk.
Szangi75
Szangi75 @Szangi_75
Én is mindenhol csak nokedlitesztával láttam. Apu egyszer úgy csinálta, de sajnos nem ízlett 😁 Remélem ha kipróbáljátok, ez a verzió is izleni fog😊
Kati Miskolczi
Kati Miskolczi @cook_9574061
Elnézést, de ez nem sztrapacska. A sztapacska felvidéki étel, a zemplénben úgy is hívják, hogy "nyerskrumpli galuska". Azért, mert a sztrapacskához a krumplit nyersen kell lereszelni. Só, liszt, 1 db tojás. Nokedlinél kicsit sűrübb tésztát kel keverni. Forrásban lévő , sós vízbe kell nokedli szaggatóval kiszaggatni. Vajat pirítani. Amikor feljön a tészta a víz tetejére, még kb. 1 percig főzzük. Aki akarja forró vízzel leöblítheti. A forró vajra szedjük, jöhet rá a juhtúró- mi csak tehéntúróval csináljuk. Lehet ue. a tésztát párolt édeskáposztára, v. párolt savanyúkáposztára is tenni. A lényeg, hogy fűszeres és forró legyen.
Szangi75
Szangi75 @Szangi_75
Elnézést, de nekünk ez a sztrapacska. Már a nagyikám nagyanyja is így csinalta és mi csak így készítjük. Tudom, hogy a nokedlis változat hogy készül, de nem szeretjük.
Nem kötelező ezt a fajtát elkészíteni, ha nem tetszik a recept lapozzon tovább.
Valus51
Valus51 @cook19801987
Hát szerintem ez juhtúrós nudli. Mivel burgonyás tésztából készült,ez a gombóc alapanyaga is. Az igazi sztrapacskához nyers reszelt krumpli és liszt keverékből készítjük a nokedlit. A juhtúrós nudli is finom,de az nem sztrapacsk!
Szangi75
Szangi75 @Szangi_75
Hát nem tudom, a nudlinak más az íze és nem csak azért , mert a végén nem juhtúró kerül rá, abba kell tojás, ebbe nem. Nekem ez az igazi sztrapacska, mert ezen nőttem fel, a nokedlis nálam szóba sem jöhet. A receptet azért raktam fel, hátha valakinek ismerős, de recept nélkül nem tudja megcsinálni, pedig szeretné. Aki meg nem, az lapozzon tovább :D
toth marta
toth marta @cook_6632399
Hát én a sztrapacskát nem így ismerem! Nyers krumplit lereszeljük és tojással sóval , liszttel összekeverjük majd deszkáról kanállal a vízbe szaggatjuk.Pirított hagymával összekeverem és kész! Persze,ki hogy szereti.
Szangi75
Szangi75 @Szangi_75
Így általában senki nem ismeri, de mivel a nagyi így csinálta, mi csak így szeretjük ;)
Kerti Törpe
Kerti Törpe @cook_7350138
Szia Szangi, nincs itt egy kis tévedés? Ez lehet nudli, de nem sztrapacska, ami nyers reszelt krumpliból van. Ilyen krumplis tésztából készül pl. a szilvás gombóc (persze lehet héjában is főzni a krumplit), és ha marad tészta, akkor krumpli lángos, nudli, stb. Üdvözlettel: Mari
Szangi75
Szangi75 @Szangi_75
Szia Mari, nincs tévedés. Ahogy már előtted is leirtam, ez más, de mivel az én nagyikám igy csinálta és az ő nagyanyja is, mi így szeretjük. Akinek nem jön be, annak nem kell megcsinálnia, lapozzon tovább.
Üdvözlettel Szangi