Elkészítés
- 1
Elő melegítem 160 fokra a keméncet. Sütőpapírral kibélelünk egy 20x20-as tepsit.
- 2
A vajat es a csokoládét vízgőz felett megolvasztom.
- 3
Összekeverem a cukrot a kakaóval, majd hozzáadom a 150 gr mascarponét, tojást es a vaníliát, legvégül hozzászitálom a lisztet es a sót.
- 4
Sütőpapírral bélelt tepsibe ontom a masszát, majd 40-45 percig sütöm.
- 5
A krémhez a zselatint összekeverem a vízzel es 10 percig felreteszem.
A mascarponét szobahőmérsékletű kell legyen, ezt összekeverem a vaníliás porcukorral addig amíg a cukor elolvad.
A zselatint felolvasztom, de ne legyen forró, majd hozzáadom a mascarponehoz. Jól összekeverem majd a tesztara ontom, elegyengetem majd hűtőbe rakom 2-3 órára. - 6
A glazúrhoz a csokit felaprítom. A tejszínt es a vajat felforrósítom majd a csokoládéra öntom. 2-3 percet hagyom állni, majd jól összekeverem es ráöntöm a süti tetejére, elkenem majd éjszakára hűtőbe rakom.
Másnap vágom.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek





Szöveges kommentek