Elkészítés
- 1
A lisztet öntsd egy mélyebb tálkába
- 2
Majd add hozzá a tojásokat
- 3
Majd adj hozzá egy csipet sót
- 4
Majd 2, 5 kanál cukrot
- 5
Végül a sütő vajat
- 6
Ezt alaposan dolgozd el a kezeddel majd a fel futtatott élesztőt tedd hozzá és gyúrd össze addig míg össze nem áll ha kellene még hozzá egy kis víz hogy összeálljon nyugodtan lehet hozzá tenni
- 7
Majd takard le és hagyd 35 percig pihenni. Az utolsó 15 percbe gyújtsd be a sütőt 200 C fokra.
- 8
Keverd be a tölteléket 40 g fahéjat 15 dkg cukrot
- 9
Ha meg kelt a tészta szórd meg az asztalt liszttel és tedd ki a tésztát kezd elnyújtani ne legyen se vékony se vastag ha ez kész tedd bele a fahéjas tölteléket tekerd fel majd kezd el fel szeletelni olyan vastagságúra ahogy neked tetszik
- 10
Végül egy nagyon vékonyan be vajazott ki lisztezett tepsibe beletesszük akinek van sütőpapírt használjon annál jobb nem kell
- 11
És a tetejére karamellát lehet olvasztani vagy ki mit szeretne
- 12
Remélem Nektek is ízleni fog nálunk a család nagyon szereti ❤️ jó étvágyat hozzá 💞☺️
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek





Szöveges kommentek