Elkészítés
- 1
A hozzávalókat előkészítjük. A kolbász héját leszedjük, és vékonyra karikázzuk. A sült tarját felcsíkozzuk, a krumplit is vékony karikára szeleteljük.
- 2
A tojást keményre főzzük. A kolbászt 1 evőkanál zsíron kb 5 perc alatt kicsit átpirítjuk, míg egy kevés zsír kisül belőle.
- 3
A kolbászt félrerakjuk, és a kicsit kihűlt zsírját a tejfölhöz keverjük. Fűszerezzük sóval, borssal, fokhagyma granulátummal.
- 4
Egy jénait vagy tepsit kikenünk sertészsírral, és elkezdjük rétegezni a hozzávalókat. Alulra rakjuk a krumpli egyik felét, kicsit lesózzuk, rárakjuk a tarját.
- 5
Erre rárakjuk a kolbászt és a felszeletelt tojást is.
- 6
Ezt leöntjük a tejfölös öntet egyik felével, ráhelyezzük a krumpli másik felét, és ismét lesózzuk. Erre kerül a maradék öntet.
- 7
Letakarva sütjük 180 C fokra előmelegített sütőben, alsó-felső sütésen, kb 1 óráig. 1 óra elteltével ellenőrizzük, hogy megpuhult-e a krumpli. Ha igen, levesszük a tetejét, és visszarakjuk kb 20-30 percig pirulni.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek























Szöveges kommentek