Kókuszhabos csiga

Szerintem senkinek sem kell bemutatnom ezt a sütit, hiszen nagyon régi klasszikus receptről van szó.
Nagymamám sokat csinált, amikor kicsi voltam, mostanában én csinálok neki. Természetesen az enyém sosem sikerül ugyanolyan ízűre.. :)
Kókuszhabos csiga
Szerintem senkinek sem kell bemutatnom ezt a sütit, hiszen nagyon régi klasszikus receptről van szó.
Nagymamám sokat csinált, amikor kicsi voltam, mostanában én csinálok neki. Természetesen az enyém sosem sikerül ugyanolyan ízűre.. :)
Elkészítés
- 1
A tejet meglangyosítjuk, elkeverjük benne az 1 teáskanál cukrot, belemorzsoljuk az élesztőt és hagyjuk felfutni.
- 2
Addig a liszthez adjuk a sót, elmorzsoljuk benne a vajat, hozzáadjuk a tojások sárgáit, az élesztős tejet és összegyúrjuk. Ha ragadna, kis lisztet adhatunk még hozzá.
- 3
A krémhez a tojásfehérjéket kemény habbá verjük majd hozzáadjuk a cukrot, a fahéjat, és beleforgatjuk a kókuszreszeléket.
- 4
A tésztát két részre osztjuk, az egyik felét kinyújtjuk, megkenjük a krém felével, feltekerjük, és kb. másfél centis csigákat vágunk le és sütőpapírral bélelt tepsire helyezzük.
- 5
Így járunk el a tészta, és a krém másik felével is. 180 C fokra előmelegített sütőben kb. 15-20 perc alatt sütjük.
Top találat itt
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek



Szöveges kommentek (10)