Pisztáciás, fehércsokis házi jégkrém (cukormentes)

Ebben a nagy forróságban nincs is jobb egy hűsítő finomságnál. Pénztárca barát, cukormentes és még pisztáciás is. 🤩
Pisztáciás, fehércsokis házi jégkrém (cukormentes)
Ebben a nagy forróságban nincs is jobb egy hűsítő finomságnál. Pénztárca barát, cukormentes és még pisztáciás is. 🤩
Elkészítés
- 1
A tejszínt habbá verjük, majd bele keverjük a mascarponét és 1 evőkanál pisztácia krémet és édesítőt.
- 2
Ezután szilikon jégkrém formákba töltjük a masszát, a maradék pisztácia krémet kiskanál segítségével és egy fogpiszkálóval bele dolgozzuk. Végül bele szurkáljuk a pálcikát, egy késsel lehúzzuk a felesleget róla, hogy egy vonalban legyen a formával a krém és minimum 2-3 órára a fogyasztóba tesszük amíg teljesen megszilárdulnak.
(Nekem elég pici formáim vannak, így 16db jött ki ebből az adagból. Méretre akkora, mint a mini Magnum.)
- 3
- 4
A 2 tábla csokoládét 1 evőkanál kókusz olajjal felolvasztjuk és ízlés szerint darált pisztáciát teszünk bele. Végül bele forgatjuk a fagyasztott jégkrémet a csokoládéba és sütőpapírra helyezve vissza tesszük a fagyasztóba pár percre dermedni.
- 5
Érdemes 5-10 perccel előbb kivenni a fagyasztóból, hogy könnyen fogyasztható legyen.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek












Szöveges kommentek