Whiskey-s panna cotta sós "karamell" öntettel 🥃🍮 - cukormentes

Az egyik kedvenc desszertünk a panna cotta. Mindenféle gyümölccsel és szósszal szeretjük.
Ezt a sós karamellás verziót a Street Kitchen oldalán találtam. Az már csak a hab volt a tortán, hogy sós karamelles is, mert az személy szerint az én nagy-nagy kedvencem.
Whiskey-s panna cotta sós "karamell" öntettel 🥃🍮 - cukormentes
Az egyik kedvenc desszertünk a panna cotta. Mindenféle gyümölccsel és szósszal szeretjük.
Ezt a sós karamellás verziót a Street Kitchen oldalán találtam. Az már csak a hab volt a tortán, hogy sós karamelles is, mert az személy szerint az én nagy-nagy kedvencem.
Elkészítés
- 1
A panna cottához a tejszínt összekeverjük a whiskey-vel, az édesítővel, a vaníliával és a sóval.
- 2
Kiveszünk belőle kb. 30 ml-t és feloldjuk benne a zselatint (felmelegítjük, de hogy a zselatin feloldódjon, de nem szabad forralni).
- 3
Felmelegítjük az édesítős tejszínt, de nem forraljuk fel.
- 4
Belekeverjük a zselatint és elosztjuk 4 whiskey-s pohárban.
2-3 órán keresztül hűtőben hűtjük. - 5
2-3 órán keresztül hűtőben hűtjük.
- 6
Amikor megdermedt a teteje, elkészítjük a karamellt.
- 7
A karamellt a tejszínnel felolvasztjuk.
- 8
Hozzáadjuk a whiskey-t, a sót és egyneművé dolgozzuk velük a karamellt.
- 9
A végén mehet bele a vaj.
- 10
A panna cották tetején egyenletesen elosztjuk a karamellt és hűtőbe rakjuk pár órára.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek



Szöveges kommentek