Csokis és barackos gombócok

Sütésálló lekvárból ritkán tudtam venni csokisat, de most kaptam. Kívántam a gombócot, de lányom nem szereti a szilvásat így megleptem ma 😉. Volt itthon még egy csomag túrós derelye azt is kifőztem. A tésztából egy keveset meghagytam és nudlit készítettem.
Csokis és barackos gombócok
Sütésálló lekvárból ritkán tudtam venni csokisat, de most kaptam. Kívántam a gombócot, de lányom nem szereti a szilvásat így megleptem ma 😉. Volt itthon még egy csomag túrós derelye azt is kifőztem. A tésztából egy keveset meghagytam és nudlit készítettem.
Elkészítés
- 1
A sós vízben megfőtt és áttört burgonya mikor kihűlt, akkor apránként adagoljuk hozzá a réteslisztet. Lehet, hogy nem kell mind, de az is lehet hogy kicsit többet felvesz. A lényeg, hogy olyan tésztát kapjunk amivel már tudunk dolgozni.
- 2
Rétesliszttel meghintett deszkán kinyújtjuk, 7 cm átmérős formával kiszaggatjuk.
- 3
A lekvárokkal megtöltjük a tésztánkat, összecsíptetjük és gombócokat formázunk.
- 4
Forró sós, de nem lobogó vízbe tesszük a gombócokat. Amikor feljönnek a víz felszínére még onnan számítva kb. 7-8 percig főzzük.
- 5
A zsemlemorzsát megpirítjuk (én nem használok olajat hozzá csak szárazon pirítom). Szerintem teljesen felesleges az olaj alá. Porcukorral kicsit elkeverjük és beleforgatjuk a gombócokat.
- 6
A kis korongokból krumplis lepénykéket is lehet kisütni olajban.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek









Szöveges kommentek