CookpadCookpad
Vendég
Regisztrálj, vagy lépj be
Ments recepteket, küldj Cooksnapet és fedezd fel a többi funkciót.
  • Kereső
  • Prémium
    • Top Cooksnapelt receptek
    • Legnézettebb receptek
  • Prémium
  • Kihívások
  • GYIK
  • Visszajelzés küldése
  • Régió
  • A Te gyűjteményed
A Te gyűjteményed
A receptgyűjteményed létrehozásának megkezdéséhez kérlek regisztrálj vagy jelentkezz be.
Szendvics két kézre
Recept mentése a későbbiekre.
  • Cooksnap feltöltése
  • Mappákhoz adás
  • Nyomtatás
  • Megosztás
    • Kimásolva!
    • Email
    • Facebook
    • Kitűzés
    • Twitter
  • Recept jelentése
  • Statisztikák megtekintése
  • Recept szerkesztése
  • Törlés
CookpadCookpad
Szendvics két kézre recept fotója

Szendvics két kézre

Dajka Károly
Dajka Károly @dkarcsy83_
Létavértes

Nos, ma sikerült reggelire egy olyan brutális szendvicset összedobnom, hogy nem csak az ebéd maradt ki, de jelen állás szerint még a vacsora is kérdéses...😁 Ha megfogtad, egyszerűen nem tudod elengedni…Nem úgy, mint amikor kb. ötödikes koromban a legjobb haverommal Nagyrábén először vettünk hamburgert... elvitelre...elvitelre!!!... miért?!?!?!

Szóval amikor eljött a pillanat, hogy Nagyrábén is lehetett hamburgert vásárolni, az egyik legjobb gyerekkori haverommal, akit az egyszerűség kedvéért nevezzük Iminek - meg amúgy azért is mert tényleg így hívták-,  elhatároztuk, hogy a húsvéti locsolásból visszamaradt aprót eldurrantjuk egy hambira, de nem helyben fogyasztásra, hanem elvitelre kérjük és majd megesszük a focipályán a fűben. Ezt egyfelől az indokolta, hogy mivel a focipálya a falu másik végén volt, így az úton bárki láthatta, hogy mi akkora vagányok vagyunk, hogy  az elsők között vettünk hamburgert, másfelől pedig az, hogy eléggé féltünk attól, hogy a szintén ott tartózkodó nyolcadikosok beleverik a fejünket a kajánkba.

Nos, ma sikerült reggelire egy olyan brutális szendvicset összedobnom, hogy nem csak az ebéd maradt ki, de jelen állás szerint még a vacsora is kérdéses...😁 Ha megfogtad, egyszerűen nem tudod elengedni…Nem úgy, mint amikor kb. ötödikes koromban a legjobb haverommal Nagyrábén először vettünk hamburgert... elvitelre...elvitelre!!!... miért?!?!?!

Szóval amikor eljött a pillanat, hogy Nagyrábén is lehetett hamburgert vásárolni, az egyik legjobb gyerekkori haverommal, akit az egyszerűség kedvéért nevezzük Iminek - meg amúgy azért is mert tényleg így hívták-,  elhatároztuk, hogy a húsvéti locsolásból visszamaradt aprót eldurrantjuk egy hambira, de nem helyben fogyasztásra, hanem elvitelre kérjük és majd megesszük a focipályán a fűben. Ezt egyfelől az indokolta, hogy mivel a focipálya a falu másik végén volt, így az úton bárki láthatta, hogy mi akkora vagányok vagyunk, hogy  az elsők között vettünk hamburgert, másfelől pedig az, hogy eléggé féltünk attól, hogy a szintén ott tartózkodó nyolcadikosok beleverik a fejünket a kajánkba.

Olvass tovább

Szendvics két kézre

Dajka Károly
Dajka Károly @dkarcsy83_
Létavértes

Nos, ma sikerült reggelire egy olyan brutális szendvicset összedobnom, hogy nem csak az ebéd maradt ki, de jelen állás szerint még a vacsora is kérdéses...😁 Ha megfogtad, egyszerűen nem tudod elengedni…Nem úgy, mint amikor kb. ötödikes koromban a legjobb haverommal Nagyrábén először vettünk hamburgert... elvitelre...elvitelre!!!... miért?!?!?!

Szóval amikor eljött a pillanat, hogy Nagyrábén is lehetett hamburgert vásárolni, az egyik legjobb gyerekkori haverommal, akit az egyszerűség kedvéért nevezzük Iminek - meg amúgy azért is mert tényleg így hívták-,  elhatároztuk, hogy a húsvéti locsolásból visszamaradt aprót eldurrantjuk egy hambira, de nem helyben fogyasztásra, hanem elvitelre kérjük és majd megesszük a focipályán a fűben. Ezt egyfelől az indokolta, hogy mivel a focipálya a falu másik végén volt, így az úton bárki láthatta, hogy mi akkora vagányok vagyunk, hogy  az elsők között vettünk hamburgert, másfelől pedig az, hogy eléggé féltünk attól, hogy a szintén ott tartózkodó nyolcadikosok beleverik a fejünket a kajánkba.

Nos, ma sikerült reggelire egy olyan brutális szendvicset összedobnom, hogy nem csak az ebéd maradt ki, de jelen állás szerint még a vacsora is kérdéses...😁 Ha megfogtad, egyszerűen nem tudod elengedni…Nem úgy, mint amikor kb. ötödikes koromban a legjobb haverommal Nagyrábén először vettünk hamburgert... elvitelre...elvitelre!!!... miért?!?!?!

Szóval amikor eljött a pillanat, hogy Nagyrábén is lehetett hamburgert vásárolni, az egyik legjobb gyerekkori haverommal, akit az egyszerűség kedvéért nevezzük Iminek - meg amúgy azért is mert tényleg így hívták-,  elhatároztuk, hogy a húsvéti locsolásból visszamaradt aprót eldurrantjuk egy hambira, de nem helyben fogyasztásra, hanem elvitelre kérjük és majd megesszük a focipályán a fűben. Ezt egyfelől az indokolta, hogy mivel a focipálya a falu másik végén volt, így az úton bárki láthatta, hogy mi akkora vagányok vagyunk, hogy  az elsők között vettünk hamburgert, másfelől pedig az, hogy eléggé féltünk attól, hogy a szintén ott tartózkodó nyolcadikosok beleverik a fejünket a kajánkba.

Olvass tovább
Mentve
Recept mentése a későbbiekre.
Recept szerkesztése
Statisztikák megtekintése
Mappákhoz adás
Cooksnap feltöltéseCooksnap feltöltése
MegosztásMegosztás
  • Kimásolva!
  • Email
  • Facebook
  • Kitűzés
  • Twitter
NyomtatásNyomtatás
  • NyomtatásNyomtatás
  • Cooksnap feltöltéseCooksnap feltöltése
  • Recept jelentése
  • Statisztikák megtekintése
  • Törlés
Megosztás
  • Kimásolva!
  • Email
  • Facebook
  • Kitűzés
  • Twitter
Recept mentése a későbbiekre.
  • Cooksnap feltöltése
  • Mappákhoz adás
  • Nyomtatás
  • Recept jelentése
  • Statisztikák megtekintése
  • Recept szerkesztése
  • Törlés

Hozzávalók

15- 20 perc
4 főre
  • 4 dbmagvas cipó
  • 4 szeletfüstölt tarja
  • 6-8 szeletbacon
  • 4 szeletsonka
  • 1 fejlilahagyma
  • 4 szeletfüstölt sajt
  • 400 g csiperkegomba
  • 4 dbtojás
  • ízlés szerintmajonéz
  • ízlés szerinthamburger szósz
  • ízlés szerintbarbecue szósz
Cookpad Nyisd meg a Cookpad alkalmazásban
Mentve
Recept mentése a későbbiekre.

Elkészítés

15- 20 perc
  1. 1

    Mivel akkoriban a pálya mellett elhaladó földút nem volt teljesen EU szabvány, ezért a hatalmas lyukak között kitaposott nyomon csak egymás után tudtunk haladni, amiben nem igazán segített, hogy az egyik kezünkben egy alufóliába csomagolt, eléggé meleg hamburger van. Ennek ellenére - a hambi ízét már szinte a szánkban érezve - haladtunk a kb. már csak 20 méterre lévő bejárat felé.

  2. 2

    Na...itt vett érdekes fordulatot a sztori…

  3. 3

    Ugyanis a célt megpillantva Imi barátom némileg dekoncentrálttá vált, ami miatt az egyik hatalmas lyukba bele hajtva úgy repült át a kormány fölött, mindkét kezével a még nála is kicsit gyorsabban repülő hamburgere után kapkodva - arcán a megízlelhetetlen finom falat elvesztése és a közelgő landolás minden bizonnyal fájdalmas következményeinek minden keserűségével -, hogy a legdurvább netes videók között sem találtam azóta sem még csak hasonlót sem.

  4. 4

    A földet érés következtében fellépő kisebb- nagyobb felületi hámsérüléseknél csak az volt fájdalmasabb, hogy az Imi orra előtt megálló, teljesen szétnyílt alufóliában a két fél bucin, illetve a salátalevélen kívül semmi sem maradt.

  5. 5

    Mivel “jó barát voltam”, ezért a saját hamburgerem - röhögéstől fuldokolva történő elfogyasztása közben - folyamatosan tájékoztattam arról, hogy mikor milyen ízeket kellene éreznie a világ legdrágább és legfájdalmasabb, salátalevéllel töltött “hamburgerében”...😂

  6. 6

    Szóval a magvas zsemlét kettévágva kevés olívaolajon megpirítjuk, megkenjük majonézzel-, hamburger szósszal-, esetleg barbecue szósszal.

  7. 7

    Ezután néhány szelet füstölt tarját és bacont hirtelen kisütünk, majd a visszamaradt zsírban magyaros fűszerkeveréket hozzáadva friss csiperke gombát fonnyasztunk.

  8. 8

    A szószokkal megkent cipóba a tarját-, bacont-, lilahagymát-, gombát-, lapka sajtot és az eddigre már rengeteg ízt tartalmazó zsiradékban sütött tükörtojást egymásra halmozzuk.

  9. 9

    Mire mindannyiunk emeletes szendvicse elkészült, körülbelül annyira vert le a víz, mint amikor a nyolcadikos ballagásom után édesanyám a Nike márkaboltban, a “Jó napot kívánok, egy ilyen NIKÉS pólót szeretnék a gyereknek” mondattal intézte el, hogy soha többet ne menjek még csak a bolt környékére sem...mondjuk szerintem még így is jobban jártam mint unokatesómék, akiket nagynéném a nyíregyházi McDonald'sban szeretett volna megajándékozni két “BIG MAKK- kal”….😂

Mentve
Recept mentése a későbbiekre.
Recept szerkesztése
Statisztikák megtekintése
Mappákhoz adás
Cooksnap feltöltéseCooksnap feltöltése
MegosztásMegosztás
  • Kimásolva!
  • Email
  • Facebook
  • Kitűzés
  • Twitter
NyomtatásNyomtatás
  • NyomtatásNyomtatás
  • Cooksnap feltöltéseCooksnap feltöltése
  • Recept jelentése
  • Statisztikák megtekintése
  • Törlés

Cooksnapek

Mentve
Recept mentése a későbbiekre.
  • Cooksnap feltöltése
  • Mappákhoz adás
  • Nyomtatás
  • Megosztás
    • Kimásolva!
    • Email
    • Facebook
    • Kitűzés
    • Twitter
  • Recept jelentése
  • Statisztikák megtekintése
  • Recept szerkesztése
  • Törlés

Kimásolva!

Dajka Károly
Dajka Károly @dkarcsy83_
Közzétéve: 2018. szeptember 21., péntek, 19:35
Létavértes
...nem azért eszek, hogy éljek, hanem azért élek, hogy egyek...😉 https://kariblogja.blogspot.hu valamint Facebookon: https://www.facebook.com/Kari-blogja-595690250780110/
Olvass tovább

Szöveges kommentek

Vendég
Írj kommentet...
0/0

Kulcsszavak

Szendvics

Hasonló receptek

További ajánlott receptek

  1. Cukkinis tészta saláta (rántott hús kockával)
  2. Sütőben Sült Lángos
  3. Friss kerti saláta 🥗 parmezánnal 🧀 és könnyű citromos öntettel 🍋
  4. 1956. Zsírral készült linzer karika 😋
  5. Magyaros kolbászos tojásleves
  1. Kínai hagymás csirkemell pirított tésztával
  2. Csalamádé savanyúság télire
  3. Krumpliperec
  4. Almakrémes-habos pite
  5. Francia mustáros csirkemell
  1. Rakott krumpli
  2. Ordás bukta
  3. Tejszínes csirke
  4. Bazsalikomos babsaláta
https://cookpad.wasmer.app/hu/receptek/5606478
Cookpad Nyisd meg a Cookpad alkalmazásban

A Cookpadról

A Cookpadnál a missziónk, hogy a mindennapi főzést szórakoztatóvá tegyük. Mert hiszünk benne, hogy a sütés-főzés az egyik kulcsa a boldogabb és egészségesebb életnek, közösségnek és bolygónak. Lehetővé tesszük az emberek számára mindenütt a világon, hogy így segítsenek egymásnak a receptek és konyhai tapasztalataik megosztásával.

Fizess elő a Prémiumra különleges funkciókért és extrákért!

Cookpad közösségek

🇺🇸 United States 🇬🇧 United Kingdom 🇪🇸 España 🇦🇷 Argentina 🇺🇾 Uruguay 🇲🇽 México 🇨🇱 Chile 🇻🇳 Việt Nam 🇹🇭 ไทย 🇮🇩 Indonesia 🇫🇷 France 🇸🇦 السعودية 🇹🇼 臺灣 🇮🇹 Italia 🇮🇷 ایران 🇮🇳 India 🇭🇺 Magyarország 🇳🇬 Nigeria 🇬🇷 Ελλάδα 🇲🇾 Malaysia 🇵🇹 Portugal 🇺🇦 Україна 🇯🇵 日本 Mutasd mind

Tudj meg többet

Cookpad Prémium Karrier Visszajelzés Blog Felhasználási feltételek Közösségi irányelvek Adatvédelmi Szabályzat Gyakran Ismételt Kérdések

Töltsd le az appot

Nyisd meg a Cookpad alkalmazást a Google Play-ben Nyisd meg a Cookpad alkalmazást az App Store-ban
Copyright © Cookpad Inc. Minden jog fenntartva.
close