
Comentarii la
Supă Tarhana

Popescu Livia @Naspa2001
După operație bariatrica am primit aceasta supa la un pliculeț...cum o prepar ?...scrie în turca pe eticheta. Mulțumesc

Laura Maria @lorentonton
Multa sanatate ın primul rand.Apoi pliculetul de cate gr este.De facut e simplu,caliti compozitia uşor ın putin ulei,daca o vreti mai roşie se poate adauga şi un pic de bulion,apoi stingeti cu apa rece,dar pusa treptat neştiind gramajul şi amestecand continuu la foc mic...Pe cat ıncepe sa se ınfierbinte se ıngroaşa,şi daca e prea groasa o diluati cu apa.Dupa ce ıncepe sa fiarba.o mai lasati pe foc 5 minute.La final se adauga daca doriti, unt .un pic de menta uscata.Daca nu se poate consuma exact cum este.
