🥒 Extra roppanós kovászos uborka 🧄 rántva IS ⚠️

Ne keress tovább, itt a tuti recept egy jó kovászos uborkához🫨
Roppan! Nagyon intenzív és sós de ugyanakkor kellemes az íze, főleg jó hidegen! 🫠
A hozzávalók mennyiségét az itt látható 1 db elrakott 😅🫣 üvegemhez írom le.
Lett volna több is de hol az uborkát, hol a kaprot ettük/használtuk fel máshoz… idén már 3x készült, ebben a melegben lesz még bőven idő készíteni, hogy télire is maradjon. 😀
🥒 Extra roppanós kovászos uborka 🧄 rántva IS ⚠️
Ne keress tovább, itt a tuti recept egy jó kovászos uborkához🫨
Roppan! Nagyon intenzív és sós de ugyanakkor kellemes az íze, főleg jó hidegen! 🫠
A hozzávalók mennyiségét az itt látható 1 db elrakott 😅🫣 üvegemhez írom le.
Lett volna több is de hol az uborkát, hol a kaprot ettük/használtuk fel máshoz… idén már 3x készült, ebben a melegben lesz még bőven idő készíteni, hogy télire is maradjon. 😀
Elkészítés
- 1
Mindent előkészítek. Alaposan meg mosok mindent, ami az üvegbe kerül. Levágom az uborka végeit, kettőbe vagy háromba felkarikázom a krumplikat illetve nagyobb kockákra vágom a fokhagymákat.
- 2
Egy kistányérban összekeverem a fűszermagokat. Fölteszem a vizet forrni, miután elzártam adom hozzá csak a sót. Jól elkeverem benne.
- 3
Bevagdosom az uborkákat. 2 vágást ejtek, és a két végét egészben hagyom, hogy ne essen szét. (Itt mutatom hogyan.)
- 4
Én úgy szoktam, hogy először megnézem nagyjából hány darab uborka fog beleférni az üvegbe, amikor ez megvan beleteszem az első réteget, ami a krumpli, szórok rá egy kis fokhagymát, fűszermagok felét és függőlegesen körberakom uborkával.
- 5
A közepébe nyomom a kaprot, majd beleszórom a maradék fűszermagot és felkockázott fokhagymát.
A tetejére itt nekem még ráfért 2 db uborka vízszintesen is, majd ráhelyeztem a krumpliszeleteket. - 6
Feltöltöttem színültig a sós meleg vízzel. Érdemes alá tenni egy tányért, mert bizony ha beindul a folyamat, akkor ki tud futni a leve.
- 7
Egy üvegbe mindig teszek félre a sós vízből, utántölteni, amikor lejjebb megy az uborkáról a folyadék.
- 8
Az erjedés folyamatát is befotóztam, ha még nem tettél el soha lásd, ettől nem kell megijedni, mikor habos lesz és pezseg.
Épphogy ez a legjobb, ami történhet az uborkáddal! 🫢 3 meleg nap a konyhapulton, ablakban, a földön és kész. Az udvarra sem kell kivinni és rohangálni a nap után. Amikor elkészült, jól záródó dobozba/ üvegbe átszedem az uborkát a levét leszűröm és ráöntöm.Magában vagy mindenhez is kínálom!
Jó étvágyat! 💚
- 9
Mindig ki szerettem volna próbálni és most nem voltam rest, ki is rántottam azonnal néhányat belőle. Másnap mentem a piacra még bevásárolni, mert megvan a család új kedvence! 🤗
Azonnal, forrón a panírtól is ropogósan fogyasztva az igazi egy kis fűszeres majonézzel! 💚🤎🤍
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek




























Szöveges kommentek