Ham

Volt pár alapanyagom és elkezdtem főzni és közben alakult az ételem, kicsit kevert, de nagyon finom étel lett, ami laktató is! :)
Ham
Volt pár alapanyagom és elkezdtem főzni és közben alakult az ételem, kicsit kevert, de nagyon finom étel lett, ami laktató is! :)
Elkészítés
- 1
Rizstésztát sós vízben puhára főzzük, leszűrjűk és a jénaiba tesszük.
- 2
A répákat meghámozzuk és megszórjuk sóval, bazsalikommal és egy kevés borssal, majd előmelegített sütőbe tesszük, 150 C-on felső sütésen kb. 20 perc.
- 3
A darált húst kb. 1 liter vízzel felteszem főni kb. 20 percre, az utolsó 5 percben fedő nélkül legyen, hagy főjegyző el a levét. A vízbe csak sót tettem.
- 4
Mikor elfőtte a levét a hús, hozzáadjuk a zsírt, picit megpirítjuk. Kevés sóval, fokhagymasóval, borssal, pirospaprikával és majoránnával befűszerezzük. Hozzáadjuk az apróra vágott pritamin paprikát, majd a kukoricát és a babot a levével együtt és a főzőtejszínnel felfőzzük, ez kb. 3-4perc. Végén egy kevés kakukkfűvel megszórjuk.
- 5
A kész húsiba belevágjuk a megsült répákat és ezt hozzákeverjük a tésztához.
- 6
A végén megszórjuk a tetejét pirított földimogyoróval és a 150 C-os sütőben kb.15 percig sütjük.
- 7
Nagyon finom ízt ad neki az összes összetevő! Jó étvágyat kívánok mindenkinek!
Hasonló receptek
További ajánlott receptek








Szöveges kommentek