Legfinomabb hagymalekvár

Karácsonyi ajándékba készítettem ezt a lekvárt. A receptet egy blogon találtam. :) Kiváló hamburgerbe, grill ételek, vörös hús mellé, de önmagában pirítósra kenve is.
Legfinomabb hagymalekvár
Karácsonyi ajándékba készítettem ezt a lekvárt. A receptet egy blogon találtam. :) Kiváló hamburgerbe, grill ételek, vörös hús mellé, de önmagában pirítósra kenve is.
Elkészítés
- 1
A hagymákat megpucoljuk, és felszeleteljük hajszál vékonyra. Az olívaolajon nagy lángon elkezdjük főzni, közben kevergessük.
- 2
Ha a hagyma kissé megfonnyadt, vegyük le a lángot a lehető legkisebbre és fedjük le. Kb. 50 percig hagyjuk így, néha keverjük meg hogy ne égjen le.
- 3
Ha azt érzed kellően lepuhult és összefőtt a hagyma, mehet rá a só és a bors. Ha a sózást követően elfőtt a leve, mehet rá a bor és a balzsamecet.
- 4
Csavarjuk fel a hőfokot, ha felforrt vissza lehet venni kicsit. A továbbiakban kis lángon főzzük 30 percig.
- 5
Ha 90 százalékban elfőtt a leve, mehet bele a méz. Innen gyakrabban keverjük. Beletesszük a kakukkfüvet. Kb. 10-20 perc amíg besűrűsödik a hagymalekvar. Ezt ki kell várni feltétlenül.
- 6
Ha már jó ragadós és lekvárszerű, lekapcsoljuk a gázt, várunk pár percet és belekeverjük a vajat. Ha sikerült elkeverni, mehet a kigőzölt befőttes üvegbe.
Hasonló receptek
További ajánlott receptek



Szöveges kommentek (3)